175GDMSJ15E
175GDMSJ15E
175GDMSJ15E
lmages are for reference only.
  • Part Number
    175GDMSJ15E
  • Description
    17.5KV 15E DIN FUSE
  • Delivery Services
15 A 17.5 kV AC DC Fuse Cartridge, Ceramic Requires Holder Cartridge, Non-Standard
Quick Inquiry
175GDMSJ15E
Fuse Type Cartridge, Ceramic
Current Rating (Amps) 15 A
Voltage Rating - AC 17.5 kV
Color -
Size / Dimension 2.008" Dia x 17.402" L (51.00mm x 442.00mm)
Base Product Number -
DC Cold Resistance 111 Ohms