766141680GPTR7
766141680GPTR7
766141680GPTR7
lmages are for reference only.
  • Part Number
    766141680GPTR7
  • Description
    RES ARRAY 13 RES 68 OHM 14SOIC
  • Package
    14-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
  • Delivery Services
68 Ohm ±2% 80mW Power Per Element Bussed 13 Resistor Network/Array ±200ppm/°C 14-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Quick Inquiry
766141680GPTR7
RoHS Status ROHS3 Compliant
Circuit Type Bussed
Resistance (Ohms) 68
Tolerance ±2%
Number of Resistors 13
Number of Pins 14
Power Per Element 80mW
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 14-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.341" L x 0.154" W (8.65mm x 3.90mm)
Height - Seated (Max) 0.069" (1.75mm)
Base Product Number -
Parts with Similar Specifications
Product Attribute 766141680GP 766141680GPTR13 766141680G 766141681G
Part Number 766141680GP 766141680GPTR13 766141680G 766141681G
Manufacturer CTS Resistor Products CTS Resistor Products CTS Resistor Products CTS Resistor Products
RoHS Status ROHS3 Compliant ROHS3 Compliant ROHS3 Compliant ROHS3 Compliant
Description RES ARRAY 13 RES 68 OHM 14SOIC RES ARRAY 13 RES 68 OHM 14SOIC RES ARRAY 13 RES 68 OHM 14SOIC RES ARRAY 13 RES 680 OHM 14SOIC