766143151GP
766143151GP
766143151GP
lmages are for reference only.
  • Part Number
    766143151GP
  • Manufacturer
    CTS Resistor Products
  • Description
    RES ARRAY 7 RES 150 OHM 14SOIC
  • Datasheet
    DatasheetDatasheet
  • Package
    14-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
  • Delivery Services
150 Ohm ±2% 160mW Power Per Element Isolated 7 Resistor Network/Array ±100ppm/°C 14-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Quick Inquiry
766143151GP
Get the Price Now!
Specifications
Category Resistors - Resistor Networks-Arrays -
Manufacturer CTS Resistor Products
Series 766
Packaging Tube
RoHS Status ROHS3 Compliant
Circuit Type Isolated
Resistance (Ohms) 150
Tolerance ±2%
Number of Resistors 7
Resistor Matching Ratio -
Resistor-Ratio-Drift -
Number of Pins 14
Power Per Element 160mW
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Grade -
Qualification -
Applications -
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 14-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.341" L x 0.154" W (8.65mm x 3.90mm)
Height - Seated (Max) 0.069" (1.75mm)
Base Product Number -
Parts with Similar Specifications
Product Attribute 766143151G 766143151GPTR13 766143151GPTR7 766143152G
Part Number 766143151G 766143151GPTR13 766143151GPTR7 766143152G
Manufacturer CTS Resistor Products CTS Resistor Products CTS Resistor Products CTS Resistor Products
RoHS Status ROHS3 Compliant ROHS3 Compliant ROHS3 Compliant ROHS3 Compliant
Description RES ARRAY 7 RES 150 OHM 14SOIC RES ARRAY 7 RES 150 OHM 14SOIC RES ARRAY 7 RES 150 OHM 14SOIC RES ARRAY 7 RES 1.5K OHM 14SOIC