766161822GPTR13
766161822GPTR13
766161822GPTR13
lmages are for reference only.
  • Part Number
    766161822GPTR13
  • Manufacturer
    CTS Resistor Products
  • Description
    RES ARRAY 15 RES 8.2K OHM 16SOIC
  • Datasheet
    DatasheetDatasheet
  • Package
    16-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
  • Delivery Services
8.2k Ohm ±2% 80mW Power Per Element Bussed 15 Resistor Network/Array ±100ppm/°C 16-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Quick Inquiry
766161822GPTR13
Get the Price Now!
Specifications
Category Resistors - Resistor Networks-Arrays -
Manufacturer CTS Resistor Products
Series 766
Packaging Tape & Reel (TR)
RoHS Status ROHS3 Compliant
Circuit Type Bussed
Resistance (Ohms) 8.2k
Tolerance ±2%
Number of Resistors 15
Resistor Matching Ratio -
Resistor-Ratio-Drift -
Number of Pins 16
Power Per Element 80mW
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Grade -
Qualification -
Applications -
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 16-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.390" L x 0.154" W (9.90mm x 3.90mm)
Height - Seated (Max) 0.069" (1.75mm)
Base Product Number -
Parts with Similar Specifications
Manufacturer CTS Resistor Products CTS Resistor Products CTS Resistor Products CTS Resistor Products
RoHS Status ROHS3 Compliant ROHS3 Compliant ROHS3 Compliant RoHS Compliant
Description RES ARRAY 15 RES 8.2K OHM 16SOIC RES ARRAY 15 RES 8.2K OHM 16SOIC RES ARRAY 15 RES 8.2K OHM 16SOIC RESISTOR ARRAY 8200 OHM 5% 16SOI