768141820GPTR13
768141820GPTR13
768141820GPTR13
lmages are for reference only.
  • Part Number
    768141820GPTR13
  • Description
    RES ARRAY 13 RES 82 OHM 14SOIC
  • Package
    14-SOIC (0.220", 5.59mm Width)
  • Delivery Services
82 Ohm ±2% 100mW Power Per Element Bussed 13 Resistor Network/Array ±200ppm/°C 14-SOIC (0.220", 5.59mm Width)
Quick Inquiry
768141820GPTR13
Series 768
Packaging Tape & Reel (TR)
RoHS Status ROHS3 Compliant
Circuit Type Bussed
Resistance (Ohms) 82
Tolerance ±2%
Number of Resistors 13
Number of Pins 14
Power Per Element 100mW
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 14-SOIC (0.220", 5.59mm Width)
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.390" L x 0.220" W (9.91mm x 5.59mm)
Height - Seated (Max) 0.071" (1.80mm)
Base Product Number -
Parts with Similar Specifications
Product Attribute 768141820G 768141820GP 768141101G 768141101GP
Part Number 768141820G 768141820GP 768141101G 768141101GP
Manufacturer CTS Resistor Products CTS Resistor Products CTS Resistor Products CTS Resistor Products
RoHS Status ROHS3 Compliant ROHS3 Compliant ROHS3 Compliant ROHS3 Compliant
Description RES ARRAY 13 RES 82 OHM 14SOIC RES ARRAY 13 RES 82 OHM 14SOIC RES ARRAY 13 RES 100 OHM 14SOIC RES ARRAY 13 RES 100 OHM 14SOIC