768143473GP
768143473GP
768143473GP
lmages are for reference only.
  • Part Number
    768143473GP
  • Description
    RES ARRAY 7 RES 47K OHM 14SOIC
  • Package
    14-SOIC (0.220", 5.59mm Width)
  • Delivery Services
47k Ohm ±2% 200mW Power Per Element Isolated 7 Resistor Network/Array ±100ppm/°C 14-SOIC (0.220", 5.59mm Width)
Quick Inquiry
768143473GP
Series 768
Packaging Tube
RoHS Status ROHS3 Compliant
Circuit Type Isolated
Resistance (Ohms) 47k
Tolerance ±2%
Number of Resistors 7
Number of Pins 14
Power Per Element 200mW
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 14-SOIC (0.220", 5.59mm Width)
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.390" L x 0.220" W (9.91mm x 5.59mm)
Height - Seated (Max) 0.071" (1.80mm)
Base Product Number -
Parts with Similar Specifications
Product Attribute 768143473G 768143473GPTR13 768143470G 768143470GP
Part Number 768143473G 768143473GPTR13 768143470G 768143470GP
Manufacturer CTS Resistor Products CTS Resistor Products CTS Resistor Products CTS Resistor Products
RoHS Status ROHS3 Compliant ROHS3 Compliant ROHS3 Compliant ROHS3 Compliant
Description RES ARRAY 7 RES 47K OHM 14SOIC RES ARRAY 7 RES 47K OHM 14SOIC RES ARRAY 7 RES 47 OHM 14SOIC RES ARRAY 7 RES 47 OHM 14SOIC