768163470GP
768163470GP
768163470GP
lmages are for reference only.
  • Part Number
    768163470GP
  • Description
    RES ARRAY 8 RES 47 OHM 16SOIC
  • Package
    16-SOIC (0.220", 5.59mm Width)
  • Delivery Services
47 Ohm ±2% 200mW Power Per Element Isolated 8 Resistor Network/Array ±200ppm/°C 16-SOIC (0.220", 5.59mm Width)
Quick Inquiry
768163470GP
RoHS Status ROHS3 Compliant
Circuit Type Isolated
Resistance (Ohms) 47
Tolerance ±2%
Number of Resistors 8
Number of Pins 16
Power Per Element 200mW
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 16-SOIC (0.220", 5.59mm Width)
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.440" L x 0.220" W (11.18mm x 5.59mm)
Height - Seated (Max) 0.071" (1.80mm)
Base Product Number -
Parts with Similar Specifications
Product Attribute 768163470G 768163470GPTR13 768163471G 768163471GP
Part Number 768163470G 768163470GPTR13 768163471G 768163471GP
Manufacturer CTS Resistor Products CTS Resistor Products CTS Resistor Products CTS Resistor Products
RoHS Status ROHS3 Compliant ROHS3 Compliant ROHS3 Compliant ROHS3 Compliant
Description RES ARRAY 8 RES 47 OHM 16SOIC RES ARRAY 8 RES 47 OHM 16SOIC RES ARRAY 8 RES 470 OHM 16SOIC RES ARRAY 8 RES 470 OHM 16SOIC