ASI12N35MQ
ASI12N35MQ
ASI12N35MQ
lmages are for reference only.
  • Part Number
    ASI12N35MQ
  • Manufacturer
    Mallory Sonalert Products Inc.
  • Description
    BUZZER PIEZO 12V14X14MM SMD
  • Delivery Services
Buzzers Indicator, Internally Driven Piezo 12 V 10mA 3.5kHz 83dB @ 12V, 10cm Surface Mount Solder Pads
Quick Inquiry
ASI12N35MQ
Get the Price Now!
Specifications
Category Audio Products - Alarms-Buzzers-and Sirens -
Manufacturer Mallory Sonalert Products Inc.
Series ASI
Packaging Tape & Reel (TR)-->Cut Tape (CT)-->
RoHS Status ROHS3 Compliant
Driver Circuitry Indicator, Internally Driven
Input Type DC
Voltage - Rated 12 V
Voltage Range 3 ~ 15V
Frequency 3.5kHz
Technology Piezo
Operating Mode Single Tone
Duration -
Sound Pressure Level (SPL) 83dB @ 12V, 10cm
Current - Supply 10mA
Port Location Top
Operating Temperature -20°C ~ 100°C
Approval Agency -
Ratings Washable
Ingress Protection -
Mounting Type Surface Mount
Termination Solder Pads
Size / Dimension 0.551" L x 0.551" W (14.00mm x 14.00mm)
Height - Seated (Max) 0.295" (7.50mm)