Part Number
BH76909GU-E2
Manufacturer
Rohm SemiconductorDescription
IC AMP DRIVER VCSP85H1
Datasheet
DatasheetPackage
8-VFBGA, WLCSP
In Stock
23,787 piece(s)
Unit Price
Please Contact Us
Lead Time
Can Ship Immediately
Request for Quotation

BH76909GU-E2
lmages are for reference only.BH76909GU-E2
IC AMP DRIVER VCSP85H1
Datasheet8-VFBGA, WLCSP
23,787 piece(s)
Please Contact Us
Can Ship Immediately
Request for Quotation
Payment Methods

Delivery Services

Video Amp 1 Driver VCSP85H1
BH76909GU-E2

| Category | Integrated Circuits (ICs) - Linear - Amplifiers |
| Manufacturer | Rohm Semiconductor |
| Series | - |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| RoHS Status | ROHS3 Compliant |
| Applications | Driver |
| Number of Circuits | 1 |
| Current - Supply | 17 mA |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 8-VFBGA, WLCSP |
| Supplier Device Package | VCSP85H1 |
| Base Product Number | BH76909 |
| Output Type | - |
| -3db Bandwidth | - |
| Slew Rate | - |
| Current - Output / Channel | 30 mA |
| Voltage - Supply, Single/Dual (±) | 2.5V ~ 3.45V, ±1.25V ~ 1.725V |
| Grade | - |
| Qualification | - |

| Product Attribute | ![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
| Part Number | BH76906GU-E2 | BH7600AFS-E2 | BH7602FS-E2 | BH7606GU-E2 |
| Manufacturer | Rohm Semiconductor | Rohm Semiconductor | Rohm Semiconductor | Rohm Semiconductor |
| RoHS Status | ROHS3 Compliant | ROHS3 Compliant | ROHS3 Compliant | ROHS3 Compliant |
| Description | IC AMP DRIVER VCSP85H1 | IC AMP SET-TOP BOXES SSOP-A24 | IC AMP DVD 20SSOPA | IC AMP DRIVER 15WLCSP |
| Series | - | - | - | * |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | Tape & Reel (TR) | Tape & Reel (TR) | Tape & Reel (TR) |

Recommended Products

| Delivery Time | In-stock items can be shipped within 24 hours. Some parts will be arranged for delivery within 1-2 days from the date all items arrive at our warehouse. And Orwintech ships order once a day at about 17:00, except Sunday. Once the goods are shipped, the estimated delivery time depends on the shipping methods and Delivery destination. The table below shows are the logistic time for some common countries. |
| Delivery Cost | Use your express account for shipment if you have one. Use our account for the shipment. Refer to the table below for the approximate charges. (Different time frame / countries / package size has different price.) |
| Delivery Method | Global Common Shipment by DHL / UPS / FedEx / TNT / EMS / SF we support. Others more shipping ways, please get in touch with us. |

| Region | Country | Logistic Time(Day) |
| America | United States | 5 |
| Brazil | 7 | |
| Europe | Germany | 5 |
| United Kingdom | 4 | |
| Ltaly | 5 | |
| Oceania | Australia | 6 |
| New Zealand | 5 | |
| Asia | India | 4 |
| Japan | 4 | |
| Middle East | Israel | 6 |

| Shipment charges(KG) | Reference DHL(USD$) |
| 0.00kg-1.00kg | USD$30.00 - USD$60.00 |
| 1.00kg-2.00kg | USD$40.00 - USD$80.00 |
| 2.00kg-3.00kg | USD$50.00 - USD$100 |