BK/A304-10A
BK/A304-10A
BK/A304-10A
lmages are for reference only.
  • Part Number
    BK/A304-10A
  • Manufacturer
    Eaton - Electronics Division
  • Description
    TDA 304 10A
  • Delivery Services
AC DC Fuse
Quick Inquiry
BK/A304-10A
Get the Price Now!
Specifications
Category Circuit Protection - Fuses -
Manufacturer Eaton - Electronics Division
Series *
Packaging Bulk
RoHS Status RoHS Compliant
Mounting Type -
Fuse Type -
Current Rating (Amps) -
Voltage Rating - AC -
Voltage Rating - DC -
Response Time -
Package / Case -
Breaking Capacity @ Rated Voltage -
Melting I²t -
Approval Agency -
Operating Temperature -
Color -
Size / Dimension -
Base Product Number -
DC Cold Resistance -
Parts with Similar Specifications
RoHS Status RoHS Compliant RoHS Compliant RoHS Compliant RoHS Compliant
Description TDA 304 1 5A BUSSMANN 304 150MA TDA 304 1A TDA 304 250MA