C17AH270K-7ZN-X0T
C17AH270K-7ZN-X0T
C17AH270K-7ZN-X0T
lmages are for reference only.
  • Part Number
    C17AH270K-7ZN-X0T
  • Description
    HIGH-Q MLCC (AH): 1111, 27 PF (1
  • Delivery Services
27 pF ±10% 1000V (1kV) Ceramic Capacitor P90 1111 (2828 Metric)
Quick Inquiry
C17AH270K-7ZN-X0T
Series AH
Packaging Tape & Reel (TR)
RoHS Status ROHS3 Compliant
Capacitance 27 pF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 1000V (1kV)
Temperature Coefficient P90
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 1111 (2828 Metric)
Size / Dimension 0.110" L x 0.110" W (2.80mm x 2.80mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.102" (2.60mm)