C17CF5R6C-7ZN-X0T
C17CF5R6C-7ZN-X0T
C17CF5R6C-7ZN-X0T
lmages are for reference only.
  • Part Number
    C17CF5R6C-7ZN-X0T
  • Description
    HIGH-Q MLCC (CF): 1111, 5.6 PF (
  • Delivery Services
5.6 pF ±0.25pF 1000V (1kV) Ceramic Capacitor C0G, NP0 1111 (2828 Metric)
Quick Inquiry
C17CF5R6C-7ZN-X0T
Manufacturer Knowles Dielectric Labs
Series
Packaging Tape & Reel (TR)
RoHS Status ROHS3 Compliant
Mfr Knowles Dielectric Labs
Series CF
Capacitance 5.6 pF
Tolerance ±0.25pF
Voltage - Rated 1000V (1kV)
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 1111 (2828 Metric)
Size / Dimension 0.110" L x 0.110" W (2.80mm x 2.80mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.102" (2.60mm)