CBP4-3180AG+
CBP4-3180AG+
CBP4-3180AG+
lmages are for reference only.
  • Part Number
    CBP4-3180AG+
  • Manufacturer
    Mini-Circuits
  • Description
    RF FILTER BANDPASS 3.18GHZ 11SMD
  • Datasheet
    DatasheetDatasheet
  • Package
    11-SMD Module
  • Delivery Services
3.18GHz Center Frequency Band Pass RF Filter (Radio Frequency) 108MHz Bandwidth 2.2dB 11-SMD Module
Quick Inquiry
CBP4-3180AG+
Get the Price Now!
Specifications
Category Filters - RF Filters -
Manufacturer Mini-Circuits
Series CBP4
Packaging Strip
RoHS Status ROHS3 Compliant
Frequency 3.18GHz Center
Bandwidth 108MHz
Filter Type Band Pass
Ripple -
Insertion Loss 2.2dB
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 11-SMD Module
Size / Dimension 0.748" L x 0.591" W (19.00mm x 15.00mm)
Height (Max) 0.225" (5.71mm)