CDR31BP470BFUSAJ
CDR31BP470BFUSAJ
CDR31BP470BFUSAJ
lmages are for reference only.
  • Part Number
    CDR31BP470BFUSAJ
  • Manufacturer
    Vishay Vitramon
  • Description
    CAP CER 47PF 100V BP 0805
  • Datasheet
    DatasheetDatasheet
  • Package
    0805 (2012 Metric)
  • Delivery Services
47 pF ±1% 100V Ceramic Capacitor BP 0805 (2012 Metric)
Quick Inquiry
CDR31BP470BFUSAJ
Get the Price Now!
Specifications
Category Capacitors - Ceramic Capacitors -
Manufacturer Vishay Vitramon
Series
Packaging Tape & Reel (TR)
RoHS Status RoHS non-compliant
Mfr Vishay Vitramon
Series Military, MIL-PRF-55681, CDR31
Capacitance 47 pF
Tolerance ±1%
Voltage - Rated 100V
Temperature Coefficient BP
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features -
Ratings -
Applications High Reliability
Failure Rate S (0.001%)
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.051" (1.30mm)