D15NU4R3C1EX
D15NU4R3C1EX
D15NU4R3C1EX
lmages are for reference only.
  • Part Number
    D15NU4R3C1EX
  • Manufacturer
    Knowles Dielectric Labs
  • Description
    CAP CER 4.3PF 100V SMD
  • Datasheet
    DatasheetDatasheet
  • Package
    Nonstandard SMD
  • Delivery Services
4.3 pF ±0.25pF 100V Ceramic Capacitor NU Nonstandard SMD
Quick Inquiry
D15NU4R3C1EX
Get the Price Now!
Specifications
Category Capacitors - Ceramic Capacitors -
Manufacturer Knowles Dielectric Labs
Series Border Cap®
Packaging Tray
RoHS Status ROHS3 Compliant
Capacitance 4.3 pF
Tolerance ±0.25pF
Voltage - Rated 100V
Temperature Coefficient NU
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features Bonding Mountable
Ratings -
Applications RF, Microwave, High Frequency, Bypass, Decoupling
Failure Rate -
Mounting Type Surface Mount, SLCC
Package / Case Nonstandard SMD
Size / Dimension 0.015" L x 0.015" W (0.38mm x 0.38mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.009" (0.22mm)