D15PGR08A1BX
D15PGR08A1BX
D15PGR08A1BX
lmages are for reference only.
  • Part Number
    D15PGR08A1BX
  • Manufacturer
    Knowles Dielectric Labs
  • Description
    CAP CER 0.08PF 100V SMD
  • Datasheet
    DatasheetDatasheet
  • Package
    Nonstandard SMD
  • Delivery Services
0.08 pF ±0.05pF 100V Ceramic Capacitor PG Nonstandard SMD
Quick Inquiry
D15PGR08A1BX
Get the Price Now!
Specifications
Category Capacitors - Ceramic Capacitors -
Manufacturer Knowles Dielectric Labs
Series Border Cap®
Packaging Tray
RoHS Status ROHS3 Compliant
Capacitance 0.08 pF
Tolerance ±0.05pF
Voltage - Rated 100V
Temperature Coefficient PG
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features Bonding Mountable
Ratings -
Applications RF, Microwave, High Frequency, Bypass, Decoupling
Mounting Type Surface Mount, SLCC
Package / Case Nonstandard SMD
Size / Dimension 0.015" L x 0.015" W (0.38mm x 0.38mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.009" (0.22mm)