D1WEL0815MR010F-T4
D1WEL0815MR010F-T4
D1WEL0815MR010F-T4
lmages are for reference only.
  • Part Number
    D1WEL0815MR010F-T4
  • Description
    RES 0.01 OHM 1% 2W 0815
  • Package
    Wide 1508 (3720 Metric), 0815
  • Delivery Services
10 mOhms ±1% 2W Chip Resistor Wide 1508 (3720 Metric), 0815 Anti-Sulfur, Current Sense, Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety Metal Foil
Quick Inquiry
D1WEL0815MR010F-T4
RoHS Status RoHS Compliant
Resistance 10 mOhms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 2W
Composition Metal Foil
Features Anti-Sulfur, Current Sense, Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Package / Case Wide 1508 (3720 Metric), 0815
Supplier Device Package 0815
Ratings -
Size / Dimension 0.087" L x 0.150" W (2.20mm x 3.80mm)
Height - Seated (Max) 0.033" (0.85mm)