D1WEL2512MR020F-T4
D1WEL2512MR020F-T4
D1WEL2512MR020F-T4
lmages are for reference only.
  • Part Number
    D1WEL2512MR020F-T4
  • Description
    RES 0.02 OHM 1% 2W 2512
  • Package
    2512 (6432 Metric)
  • Delivery Services
20 mOhms ±1% 2W Chip Resistor 2512 (6432 Metric) Anti-Sulfur, Current Sense, Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety Metal Foil
Quick Inquiry
D1WEL2512MR020F-T4
Manufacturer Thin Film Technology Corp.
Series
Packaging Tape & Reel (TR)
RoHS Status RoHS Compliant
Mfr Thin Film Technology Corp.
Series D1WEL
Resistance 20 mOhms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 2W
Composition Metal Foil
Features Anti-Sulfur, Current Sense, Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Package / Case 2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package 2512
Ratings -
Size / Dimension 0.252" L x 0.126" W (6.40mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max) 0.033" (0.85mm)