D1WRL2512L4R050FA-T4
D1WRL2512L4R050FA-T4
D1WRL2512L4R050FA-T4
lmages are for reference only.
  • Part Number
    D1WRL2512L4R050FA-T4
  • Description
    RES 0.05 OHM 1% 1W 2512
  • Package
    2512 (6432 Metric)
  • Delivery Services
50 mOhms ±1% 1W Chip Resistor 2512 (6432 Metric) Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Current Sense, Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety Metal Element
Quick Inquiry
D1WRL2512L4R050FA-T4
Manufacturer Thin Film Technology Corp.
Series D1WRL-L4
Packaging Tape & Reel (TR)
RoHS Status RoHS Compliant
Resistance 50 mOhms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 1W
Composition Metal Element
Temperature Coefficient ±30ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Package / Case 2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package 2512
Ratings AEC-Q200
Size / Dimension 0.248" L x 0.122" W (6.30mm x 3.10mm)
Height - Seated (Max) 0.031" (0.80mm)