DDZ30DS-7
DDZ30DS-7
DDZ30DS-7
lmages are for reference only.
  • Part Number
    DDZ30DS-7
  • Manufacturer
    Diodes Incorporated
  • Description
    DIODE ZENER 30V 200MW SOD323
  • Datasheet
    DatasheetDatasheet
  • Package
    SC-76, SOD-323
  • Delivery Services
Zener Diode 30 V 200 mW ±2.5% Surface Mount SOD-323
Quick Inquiry
DDZ30DS-7
Get the Price Now!
Specifications
Category Discrete Semiconductor Products - Diodes - Zener
Manufacturer Diodes Incorporated
Series -
Packaging Tape & Reel (TR)
RoHS Status ROHS3 Compliant
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 30 V
Tolerance ±2.5%
Power - Max 200 mW
Impedance (Max) (Zzt) 55 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr 50 nA @ 23 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 900 mV @ 10 mA
Operating Temperature -65°C ~ 150°C