ER10M330KM
ER10M330KM
ER10M330KM
lmages are for reference only.
  • Part Number
    ER10M330KM
  • Manufacturer
    Gowanda Electronics
  • Description
    M39010 LEV-R AXIAL INDUCTOR
  • Datasheet
    DatasheetDatasheet
  • Package
    Axial
  • Delivery Services
330 nH Unshielded Molded Inductor 815 mA 220mOhm Max Axial
Quick Inquiry
ER10M330KM
Get the Price Now!
Specifications
Category Inductors, Coils, Chokes - Fixed Inductors -
Manufacturer Gowanda Electronics
Series ER10M
Packaging Tape & Reel (TR)
RoHS Status Not applicable
Type Molded
Material - Core Phenolic
Inductance 330 nH
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 815 mA
Current - Saturation (Isat) -
Shielding Unshielded
DC Resistance (DCR) 220mOhm Max
Q @ Freq 30 @ 25MHz
Frequency - Self Resonant 410MHz
Ratings -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 25 MHz
Features -
Mounting Type Through Hole
Package / Case Axial
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.095" Dia x 0.250" L (2.42mm x 6.35mm)