FBH321611T-900Y-S
FBH321611T-900Y-S
FBH321611T-900Y-S
lmages are for reference only.
  • Part Number
    FBH321611T-900Y-S
  • Manufacturer
    Cal-Chip Electronics, Inc.
  • Description
    FB HI 1206 90 OHM 3A .04DC
  • Datasheet
    DatasheetDatasheet
  • Package
    1206 (3216 Metric)
  • Delivery Services
90 Ohms @ 100 MHz 1 Power Line Ferrite Bead 1206 (3216 Metric) 3A 40mOhm
Quick Inquiry
FBH321611T-900Y-S
Get the Price Now!
Specifications
Category Filters - Ferrite Beads and Chips -
Manufacturer Cal-Chip Electronics, Inc.
Series FBH
Packaging Tape & Reel (TR)-->Cut Tape (CT)
RoHS Status ROHS3 Compliant
Filter Type Power Line
Number of Lines 1
Impedance @ Frequency 90 Ohms @ 100 MHz
Current Rating (Max) 3A
DC Resistance (DCR) (Max) 40mOhm
Ratings -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Mounting Type Surface Mount
Height (Max) 0.051" (1.30mm)
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)