GA0805A391GXCBP31G
GA0805A391GXCBP31G
GA0805A391GXCBP31G
lmages are for reference only.
  • Part Number
    GA0805A391GXCBP31G
  • Description
    CAP CER 390PF 200V C0G/NP0 0805
  • Delivery Services
390 pF ±2% 200V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0805 (2012 Metric)
Quick Inquiry
GA0805A391GXCBP31G
RoHS Status ROHS3 Compliant
Capacitance 390 pF
Tolerance ±2%
Voltage - Rated 200V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Thickness (Max) 0.057" (1.45mm)