GA0805Y682MBCBR31G
GA0805Y682MBCBR31G
GA0805Y682MBCBR31G
lmages are for reference only.
  • Part Number
    GA0805Y682MBCBR31G
  • Description
    CAP CER 6800PF 200V X7R 0805
  • Delivery Services
6800 pF ±20% 200V Ceramic Capacitor X7R 0805 (2012 Metric)
Quick Inquiry
GA0805Y682MBCBR31G
Manufacturer Vishay Vitramon
Series
Packaging Tape & Reel (TR)
RoHS Status ROHS3 Compliant
Mfr Vishay Vitramon
Series GA
Capacitance 6800 pF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 200V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.057" (1.45mm)