GA1206A103JEABR34G
GA1206A103JEABR34G
GA1206A103JEABR34G
lmages are for reference only.
  • Part Number
    GA1206A103JEABR34G
  • Manufacturer
    Vishay Vitramon
  • Description
    CAPACITOR CER 1206
  • Datasheet
    DatasheetDatasheet
  • Package
    1206 (3216 Metric)
  • Delivery Services
10000 pF ±5% 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1206 (3216 Metric)
Quick Inquiry
GA1206A103JEABR34G
Get the Price Now!
Specifications
Category Capacitors - Ceramic Capacitors -
Manufacturer Vishay Vitramon
Series GA
Packaging Tape & Reel (TR)
RoHS Status ROHS3 Compliant
Capacitance 10000 pF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Features Epoxy Mountable
Ratings AEC-Q200
Applications Automotive
Failure Rate -
Mounting Type Surface Mount, MLCC, Epoxy
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.067" (1.70mm)