GA1210A102FBAAT31G
GA1210A102FBAAT31G
GA1210A102FBAAT31G
lmages are for reference only.
  • Part Number
    GA1210A102FBAAT31G
  • Manufacturer
    Vishay Vitramon
  • Description
    CAP CER 1000PF 50V C0G/NP0 1210
  • Datasheet
    DatasheetDatasheet
  • Package
    1210 (3225 Metric)
  • Delivery Services
1000 pF ±1% 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1210 (3225 Metric)
Quick Inquiry
GA1210A102FBAAT31G
Get the Price Now!
Specifications
Category Capacitors - Ceramic Capacitors -
Manufacturer Vishay Vitramon
Series GA
Packaging Tape & Reel (TR)
RoHS Status ROHS3 Compliant
Capacitance 1000 pF
Tolerance ±1%
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Features -
Ratings AEC-Q200
Applications Automotive
Failure Rate -
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Thickness (Max) 0.076" (1.94mm)