GA1210Y103KXBAT31G
GA1210Y103KXBAT31G
GA1210Y103KXBAT31G
lmages are for reference only.
  • Part Number
    GA1210Y103KXBAT31G
  • Description
    CAP CER 10000PF 100V X7R 1210
  • Delivery Services
10000 pF ±10% 100V Ceramic Capacitor X7R 1210 (3225 Metric)
Quick Inquiry
GA1210Y103KXBAT31G
RoHS Status ROHS3 Compliant
Capacitance 10000 pF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 100V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Applications Automotive
Failure Rate -
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.076" (1.94mm)