GA1210Y104KBXAR31G
GA1210Y104KBXAR31G
GA1210Y104KBXAR31G
lmages are for reference only.
  • Part Number
    GA1210Y104KBXAR31G
  • Description
    CAP CER 0.1UF 25V X7R 1210
  • Delivery Services
0.1 µF ±10% 25V Ceramic Capacitor X7R 1210 (3225 Metric)
Quick Inquiry
GA1210Y104KBXAR31G
RoHS Status ROHS3 Compliant
Capacitance 0.1 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 25V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Applications Automotive
Failure Rate -
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.076" (1.94mm)