GA1812A561KXEAR31G
GA1812A561KXEAR31G
GA1812A561KXEAR31G
lmages are for reference only.
  • Part Number
    GA1812A561KXEAR31G
  • Description
    CAP CER 560PF 500V C0G/NP0 1812
  • Delivery Services
560 pF ±10% 500V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1812 (4532 Metric)
Quick Inquiry
GA1812A561KXEAR31G
RoHS Status ROHS3 Compliant
Capacitance 560 pF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 500V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Package / Case 1812 (4532 Metric)
Size / Dimension 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.086" (2.18mm)