GA1812Y183MXCAT31G
GA1812Y183MXCAT31G
GA1812Y183MXCAT31G
lmages are for reference only.
  • Part Number
    GA1812Y183MXCAT31G
  • Description
    CAP CER 0.018UF 200V X7R 1812
  • Delivery Services
0.018 µF ±20% 200V Ceramic Capacitor X7R 1812 (4532 Metric)
Quick Inquiry
GA1812Y183MXCAT31G
RoHS Status ROHS3 Compliant
Capacitance 0.018 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 200V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Package / Case 1812 (4532 Metric)
Size / Dimension 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.086" (2.18mm)