HC49USM-FF5F18-3.6864MHZ
HC49USM-FF5F18-3.6864MHZ
HC49USM-FF5F18-3.6864MHZ
lmages are for reference only.
  • Part Number
    HC49USM-FF5F18-3.6864MHZ
  • Manufacturer
    ILSI
  • Description
    CRYSTAL 3.6864MHZ 18PF SMD
  • Datasheet
    DatasheetDatasheet
  • Package
    HC-49/US
  • Delivery Services
3.6864 MHz ±30ppm Crystal 18pF 200 Ohms HC-49/US
Quick Inquiry
HC49USM-FF5F18-3.6864MHZ
Get the Price Now!
Specifications
Category Crystals, Oscillators, Resonators - Crystals -
Manufacturer ILSI
Series HC49USM
Packaging Tape & Reel (TR)-->Cut Tape (CT)
RoHS Status ROHS3 Compliant
Type MHz Crystal
Frequency 3.6864 MHz
Frequency Stability ±30ppm
Frequency Tolerance ±30ppm
Load Capacitance 18pF
ESR (Equivalent Series Resistance) 200 Ohms
Operating Mode Fundamental
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Ratings -
Mounting Type Surface Mount
Package / Case HC-49/US
Size / Dimension 0.449" L x 0.186" W (11.40mm x 4.73mm)
Height - Seated (Max) 0.177" (4.50mm)
Base Product Number -
Parts with Similar Specifications
Manufacturer ILSI ILSI ILSI ILSI
RoHS Status ROHS3 Compliant ROHS3 Compliant ROHS3 Compliant ROHS3 Compliant
Description CRYSTAL 3.6864MHZ 18PF SMD CRYSTAL 10.0000MHZ 18PF SMD CRYSTAL 10.0000MHZ 18PF SMD CRYSTAL 11.0592MHZ 18PF SMD