ILCX18-FF5F10-48.000MHZ
Manufacturer
ILSIDescription
CRYSTAL 48.0000MHZ 10PF SMD
Request for Quotation
ILCX18-FF5F10-48.000MHZ
lmages are for reference only.Payment Methods
Delivery Services
48 MHz ±30ppm Crystal 10pF 40 Ohms 4-SMD, No Lead
ILCX18-FF5F10-48.000MHZ
| Category | Crystals, Oscillators, Resonators - Crystals - |
| Manufacturer | ILSI |
| Series | ILCX18 |
| Packaging | Cut Tape (CT) |
| RoHS Status | ROHS3 Compliant |
| Type | MHz Crystal |
| Frequency | 48 MHz |
| Frequency Stability | ±30ppm |
| Frequency Tolerance | ±30ppm |
| Load Capacitance | 10pF |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 40 Ohms |
| Operating Mode | Fundamental |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Package / Case | 4-SMD, No Lead |
| Size / Dimension | 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.026" (0.65mm) |
| Description | CRYSTAL 48.0000MHZ 10PF SMD | CRYSTAL 16.0000MHZ 10PF SMD | CRYSTAL 16.0000MHZ 10PF SMD | CRYSTAL 20.0000MHZ 10PF SMD |