ILCX19-FF5F10-27.120MHZ
Manufacturer
ILSIDescription
CRYSTAL 27.1200MHZ 10PF SMD
Request for Quotation
ILCX19-FF5F10-27.120MHZ
lmages are for reference only.Payment Methods
Delivery Services
27.12 MHz ±30ppm Crystal 10pF 60 Ohms 4-SMD, No Lead
ILCX19-FF5F10-27.120MHZ
| Category | Crystals, Oscillators, Resonators - Crystals - |
| Manufacturer | ILSI |
| Series | ILCX19 |
| Packaging | Tape & Reel (TR)-->Cut Tape (CT) |
| RoHS Status | ROHS3 Compliant |
| Type | MHz Crystal |
| Frequency | 27.12 MHz |
| Frequency Stability | ±30ppm |
| Frequency Tolerance | ±30ppm |
| Load Capacitance | 10pF |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 60 Ohms |
| Operating Mode | Fundamental |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Package / Case | 4-SMD, No Lead |
| Size / Dimension | 0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.022" (0.55mm) |
| Description | CRYSTAL 27.0000MHZ 10PF SMD | CRYSTAL 27.0000MHZ 10PF SMD | CRYSTAL 27.1200MHZ 10PF SMD | CRYSTAL 16.0000MHZ 10PF SMD |