ISM97-3251AH-20.000MHZ
ISM97-3251AH-20.000MHZ
ISM97-3251AH-20.000MHZ
lmages are for reference only.
  • Part Number
    ISM97-3251AH-20.000MHZ
  • Manufacturer
    ILSI
  • Description
    OSC XO 20MHZ 3.3V CMOS SMD
  • Datasheet
    DatasheetDatasheet
  • Package
    4-SMD, No Lead
  • Delivery Services
20 MHz XO (Standard) CMOS Oscillator 3.3V Enable/Disable 4-SMD, No Lead
Quick Inquiry
ISM97-3251AH-20.000MHZ
Get the Price Now!
Specifications
Category Crystals, Oscillators, Resonators - Oscillators -
Manufacturer ILSI
Series ISM97
Packaging Tape & Reel (TR)-->Cut Tape (CT)
RoHS Status ROHS3 Compliant
Base Resonator Crystal
Type XO (Standard)
Frequency 20 MHz
Function Enable/Disable
Output CMOS
Voltage - Supply 3.3V
Frequency Stability ±25ppm
Absolute Pull Range (APR) -
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth -
Current - Supply (Max) 20mA
Ratings -
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 4-SMD, No Lead
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) 0.047" (1.20mm)
Base Product Number -
Parts with Similar Specifications
Manufacturer ILSI ILSI ILSI ILSI
RoHS Status ROHS3 Compliant ROHS3 Compliant ROHS3 Compliant ROHS3 Compliant
Description OSC XO 20MHZ 3.3V CMOS SMD OSC XO 10MHZ 3.3V CMOS SMD OSC XO 12MHZ 3.3V CMOS SMD OSC XO 14.31818MHZ 3.3V CMOS SMD