ISM97-3251AH-40.000MHZ
ISM97-3251AH-40.000MHZ
ISM97-3251AH-40.000MHZ
lmages are for reference only.
  • Part Number
    ISM97-3251AH-40.000MHZ
  • Description
    OSC XO 40MHZ 3.3V CMOS SMD
  • Delivery Services
40 MHz XO (Standard) CMOS Oscillator 3.3V Enable/Disable 4-SMD, No Lead
Quick Inquiry
ISM97-3251AH-40.000MHZ
Manufacturer ILSI
Series ISM97
Type XO (Standard)
Frequency 40 MHz
Function Enable/Disable
Output CMOS
Voltage - Supply 3.3V
Frequency Stability ±25ppm
Absolute Pull Range (APR) -
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth -
Current - Supply (Max) 20mA
Package / Case 4-SMD, No Lead
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) 0.047" (1.20mm)