IXA10-HF5F10-27.120 MHZ
IXA10-HF5F10-27.120 MHZ
IXA10-HF5F10-27.120 MHZ
lmages are for reference only.
  • Part Number
    IXA10-HF5F10-27.120 MHZ
  • Manufacturer
    ILSI
  • Description
    CRYSTAL 27.1200MHZ 10PF SMD
  • Datasheet
    DatasheetDatasheet
  • Package
    4-SMD, No Lead
  • Delivery Services
27.12 MHz ±20ppm Crystal 10pF 150 Ohms 4-SMD, No Lead
Quick Inquiry
IXA10-HF5F10-27.120 MHZ
Get the Price Now!
Specifications
Category Crystals, Oscillators, Resonators - Crystals -
Manufacturer ILSI
Series IXA10
Packaging Tape & Reel (TR)-->Cut Tape (CT)
RoHS Status ROHS3 Compliant
Type MHz Crystal
Frequency 27.12 MHz
Frequency Stability ±30ppm
Frequency Tolerance ±20ppm
Load Capacitance 10pF
ESR (Equivalent Series Resistance) 150 Ohms
Operating Mode Fundamental
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Ratings AEC-Q200
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 4-SMD, No Lead
Size / Dimension 0.063" L x 0.047" W (1.60mm x 1.20mm)
Height - Seated (Max) 0.016" (0.40mm)
Base Product Number -
Parts with Similar Specifications
Manufacturer ILSI ILSI ILSI ILSI
RoHS Status ROHS3 Compliant ROHS3 Compliant ROHS3 Compliant ROHS3 Compliant
Description CRYSTAL 27.1200MHZ 10PF SMD CRYSTAL 24.0000MHZ 10PF SMD CRYSTAL 24.0000MHZ 10PF SMD CRYSTAL 24.5760MHZ 10PF SMD