M80-4762005
M80-4762005
M80-4762005
lmages are for reference only.
  • Part Number
    M80-4762005
  • Manufacturer
    Harwin Inc.
  • Description
    CONN RCPT 20POS CRIMP 24-28AWG
  • Delivery Services
20 Position Rectangular Receptacle Connector Crimp Gold 24-28 AWG
Quick Inquiry
M80-4762005
Get the Price Now!
Specifications
Category Connectors, Interconnects - Rectangular Connectors - Free Hanging-Panel Mount
Manufacturer Harwin Inc.
Series Datamate J-Tek
Packaging Bulk
RoHS Status ROHS3 Compliant
Connector Type Receptacle
Contact Type Female Socket
Number of Positions 20
Pitch 0.079" (2.00mm)
Number of Rows 2
Row Spacing 0.079" (2.00mm)