MSE14MSU2
MSE14MSU2
MSE14MSU2
lmages are for reference only.
  • Part Number
    MSE14MSU2
  • Delivery Services
Buzzers Indicator, Internally Driven Piezo 50mA 3.9kHz 75dB @ 7V, 30cm Through Hole PC Pins
Quick Inquiry
MSE14MSU2
Voltage - Rated -
Voltage Range 7 ~ 14V
Frequency 3.9kHz
Technology Piezo
Operating Mode Speed Up, Fast
Duration 0.5 ~ 8 PPS in 30 Sec
Sound Pressure Level (SPL) 75dB @ 7V, 30cm
Current - Supply 50mA
Port Location Top
Operating Temperature -40°C ~ 65°C
Approval Agency -
Ratings -
Termination PC Pins
Size / Dimension 0.906" L x 0.906" W (23.00mm x 23.00mm)
Height - Seated (Max) 0.535" (13.60mm)