Part Number
PA0135.681NLT
Manufacturer
Pulse ElectronicsDescription
INDUCT ARRAY 2 COIL 170NH SMD
Datasheet
DatasheetPackage
-
In Stock
29,866 piece(s)
Unit Price
Please Contact Us
Lead Time
Can Ship Immediately
Request for Quotation

PA0135.681NLT
lmages are for reference only.PA0135.681NLT
INDUCT ARRAY 2 COIL 170NH SMD
Datasheet-
29,866 piece(s)
Please Contact Us
Can Ship Immediately
Request for Quotation
Payment Methods

Delivery Services

Unshielded 2 Coil Inductor Array 680 nH Inductance - Connected in Series 170 nH Inductance - Connected in Parallel 0.225mOhm Max DC Resistance (DCR) - Parallel 34 A
PA0135.681NLT

| Category | Inductors, Coils, Chokes - Arrays-Signal Transformers - |
| Manufacturer | Pulse Electronics |
| Series | PA0135 |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| RoHS Status | ROHS3 Compliant |
| Number of Coils | 2 |
| Inductance - Connected In Parallel | 170 nH |
| Inductance - Connected In Series | 680 nH |
| Tolerance | ±20% |
| Current Rating - Parallel | 34 A |
| Current Rating - Series | 19 A |
| Current Saturation - Parallel | 34 A |
| Current Saturation - Series | 19 A |
| DC Resistance (DCR) - Parallel | 0.225mOhm Max |
| DC Resistance (DCR) - Series | 0.9mOhm Max |
| Shielding | Unshielded |
| Ratings | - |
| Operating Temperature | -40°C ~ 130°C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | - |
| Size / Dimension | 0.510" L x 0.510" W (12.95mm x 12.95mm) |
| Height | 0.280" (7.11mm) |
| Base Product Number | - |

| Product Attribute | ![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
| Part Number | PA0135.681NLT | PA0135.102NLT | PA0135.102NLT | PA0135.471NLT |
| Manufacturer | Pulse Electronics | Pulse Electronics | Pulse Electronics | Pulse Electronics |
| RoHS Status | ROHS3 Compliant | ROHS3 Compliant | ROHS3 Compliant | ROHS3 Compliant |
| Description | INDUCT ARRAY 2 COIL 170NH SMD | INDUCT ARRAY 2 COIL 250NH SMD | INDUCT ARRAY 2 COIL 250NH SMD | INDUCT ARRAY 2 COIL 118NH SMD |
| Series | PA0135 | PA0135 | PA0135 | PA0135 |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | Tape & Reel (TR) | Tape & Reel (TR) | Tape & Reel (TR) |

Recommended Products

| Delivery Time | In-stock items can be shipped within 24 hours. Some parts will be arranged for delivery within 1-2 days from the date all items arrive at our warehouse. And Orwintech ships order once a day at about 17:00, except Sunday. Once the goods are shipped, the estimated delivery time depends on the shipping methods and Delivery destination. The table below shows are the logistic time for some common countries. |
| Delivery Cost | Use your express account for shipment if you have one. Use our account for the shipment. Refer to the table below for the approximate charges. (Different time frame / countries / package size has different price.) |
| Delivery Method | Global Common Shipment by DHL / UPS / FedEx / TNT / EMS / SF we support. Others more shipping ways, please get in touch with us. |

| Region | Country | Logistic Time(Day) |
| America | United States | 5 |
| Brazil | 7 | |
| Europe | Germany | 5 |
| United Kingdom | 4 | |
| Ltaly | 5 | |
| Oceania | Australia | 6 |
| New Zealand | 5 | |
| Asia | India | 4 |
| Japan | 4 | |
| Middle East | Israel | 6 |

| Shipment charges(KG) | Reference DHL(USD$) |
| 0.00kg-1.00kg | USD$30.00 - USD$60.00 |
| 1.00kg-2.00kg | USD$40.00 - USD$80.00 |
| 2.00kg-3.00kg | USD$50.00 - USD$100 |