Part Number
PBRV4.00MR25Z00K
Manufacturer
KYOCERA AVXDescription
CERAMIC RES 14.0000MHZ 15PF SMD
Datasheet
DatasheetPackage
6-SMD, No Lead
In Stock
85,165 piece(s)
Unit Price
Please Contact Us
Lead Time
Can Ship Immediately
Request for Quotation

PBRV4.00MR25Z00K
lmages are for reference only.PBRV4.00MR25Z00K
CERAMIC RES 14.0000MHZ 15PF SMD
Datasheet6-SMD, No Lead
85,165 piece(s)
Please Contact Us
Can Ship Immediately
Request for Quotation
Payment Methods

Delivery Services

14 MHz Ceramic Resonator Built in Capacitor 15 pF ±0.2% -40°C ~ 150°C Surface Mount
PBRV4.00MR25Z00K

| Category | Crystals, Oscillators, Resonators - Resonators - |
| Manufacturer | KYOCERA AVX |
| Series | PBRV, Kyocera |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| RoHS Status | |
| Type | Ceramic |
| Frequency | 14 MHz |
| Frequency Stability | ±0.2% |
| Frequency Tolerance | ±0.25% |
| Features | Built in Capacitor |
| Capacitance | 15 pF |
| Impedance | - |
| Operating Temperature | -40°C ~ 150°C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 6-SMD, No Lead |
| Size / Dimension | 0.177" L x 0.079" W (4.50mm x 2.00mm) |
| Height | 0.047" (1.19mm) |
| Base Product Number | - |

| Product Attribute | ![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
| Part Number | PBRV4.00MR10Y000 | PBRV4.00MR50Y000 | PBRV4.00HR10Y000 | PBRV4.00HR50Y000 |
| Manufacturer | KYOCERA AVX | KYOCERA AVX | KYOCERA AVX | KYOCERA AVX |
| RoHS Status | ||||
| Description | CERAMIC RES 4.0000MHZ 15PF SMD | CERAMIC RES 4.0000MHZ 15PF SMD | CERAMIC RES 4.0000MHZ 30PF SMD | CERAMIC RES 4.0000MHZ 30PF SMD |
| Series | PBRV-M, Kyocera | PBRV, Kyocera | PBRV-H, Kyocera | PBRV-H, Kyocera |
| Packaging | Tape & Reel (TR)-->Cut Tape (CT) | Tape & Reel (TR) | Tape & Reel (TR) | Tape & Reel (TR) |

Recommended Products

| Delivery Time | In-stock items can be shipped within 24 hours. Some parts will be arranged for delivery within 1-2 days from the date all items arrive at our warehouse. And Orwintech ships order once a day at about 17:00, except Sunday. Once the goods are shipped, the estimated delivery time depends on the shipping methods and Delivery destination. The table below shows are the logistic time for some common countries. |
| Delivery Cost | Use your express account for shipment if you have one. Use our account for the shipment. Refer to the table below for the approximate charges. (Different time frame / countries / package size has different price.) |
| Delivery Method | Global Common Shipment by DHL / UPS / FedEx / TNT / EMS / SF we support. Others more shipping ways, please get in touch with us. |

| Region | Country | Logistic Time(Day) |
| America | United States | 5 |
| Brazil | 7 | |
| Europe | Germany | 5 |
| United Kingdom | 4 | |
| Ltaly | 5 | |
| Oceania | Australia | 6 |
| New Zealand | 5 | |
| Asia | India | 4 |
| Japan | 4 | |
| Middle East | Israel | 6 |

| Shipment charges(KG) | Reference DHL(USD$) |
| 0.00kg-1.00kg | USD$30.00 - USD$60.00 |
| 1.00kg-2.00kg | USD$40.00 - USD$80.00 |
| 2.00kg-3.00kg | USD$50.00 - USD$100 |