PBV-R068-F1-0.5
Manufacturer
Isabellenhuette USADescription
RESISTOR - ISA-PLAN THROUGH-HOLE
Datasheet
DatasheetPackage
4-SIP
Request for Quotation
PBV-R068-F1-0.5
lmages are for reference only.PBV-R068-F1-0.5
Datasheet4-SIP
Request for Quotation
Payment Methods
Delivery Services
68 mOhms ±0.5% 10W Through Hole Resistor 4-SIP Pulse Withstanding
PBV-R068-F1-0.5
| Category | Resistors - Through Hole Resistors - |
| Manufacturer | Isabellenhuette USA |
| Series | PBV |
| Packaging | Tray |
| RoHS Status | ROHS3 Compliant |
| Resistance | 68 mOhms |
| Tolerance | ±0.5% |
| Power (Watts) | 10W |
| Composition | - |
| Features | Pulse Withstanding |
| Temperature Coefficient | ±30ppm/°C |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Package / Case | 4-SIP |
| Supplier Device Package | 4-SIP |
| Size / Dimension | 0.886" L x 0.175" W (22.50mm x 4.45mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.815" (20.70mm) |