RM322-122-211-5534
RM322-122-211-5534
RM322-122-211-5534
lmages are for reference only.
  • Part Number
    RM322-122-211-5534
  • Delivery Services
122 Position Receptacle Connector 0.075" (1.91mm) Through Hole Gold
Quick Inquiry
RM322-122-211-5534
Style Board to Board
Number of Positions 122
Number of Positions Loaded All
Pitch - Mating 0.075" (1.91mm)
Number of Rows 3
Row Spacing - Mating 0.075" (1.91mm)
Contact Finish Thickness - Mating -
Insulation Color -
Insulation Height 0.300" (7.62mm)
Contact Length - Post 0.140" (3.56mm)
Operating Temperature -65°C ~ 125°C
Material Flammability Rating -
Contact Finish - Post Gold
Features Mating Guide, Mounting Flange
Current Rating (Amps) 3A
Voltage Rating 750V