S41X083391GP
S41X083391GP
S41X083391GP
lmages are for reference only.
  • Part Number
    S41X083391GP
  • Description
    RES ARRAY, CONVEX, 4 RES 0402, I
  • Package
    0804, Convex, Long Side Terminals
  • Delivery Services
390 Ohm ±2% 31mW Power Per Element Isolated 4 Resistor Network/Array ±200ppm/°C 0804, Convex, Long Side Terminals
Quick Inquiry
S41X083391GP
Circuit Type Isolated
Resistance (Ohms) 390
Tolerance ±2%
Number of Resistors 4
Resistor Matching Ratio -
Resistor-Ratio-Drift -
Number of Pins 8
Power Per Element 31mW
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 0804, Convex, Long Side Terminals
Supplier Device Package 0804
Size / Dimension 0.079" L x 0.039" W (2.00mm x 1.00mm)
Height - Seated (Max) 0.018" (0.45mm)