SCE120SA3PS1B
SCE120SA3PS1B
SCE120SA3PS1B
lmages are for reference only.
  • Part Number
    SCE120SA3PS1B
  • Description
    BUZZER PIEZO 42.85MM PNL MNT
  • Delivery Services
Buzzers Indicator, Internally Driven Piezo 40mA 2.9kHz 65dB @ 48V, 61cm Panel Mount Terminal Block
Quick Inquiry
SCE120SA3PS1B
Input Type AC
Voltage - Rated -
Voltage Range 48 ~ 120V
Frequency 2.9kHz
Technology Piezo
Operating Mode Pulse, Short
Duration 1 PPS
Sound Pressure Level (SPL) 65dB @ 48V, 61cm
Current - Supply 40mA
Port Location Top
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Mounting Type Panel Mount
Termination Terminal Block
Size / Dimension 1.687" Dia (42.85mm)
Height - Seated (Max) 1.511" (38.39mm)