Part Number
SMA35
Manufacturer
MACOM Technology SolutionsDescription
IC RF AMP GPS 1MHZ-2.05GHZ SMD
Datasheet
DatasheetPackage
4-SMD Module
In Stock
57,780 piece(s)
Unit Price
Please Contact Us
Lead Time
Can Ship Immediately
Request for Quotation

SMA35
lmages are for reference only.SMA35
IC RF AMP GPS 1MHZ-2.05GHZ SMD
Datasheet4-SMD Module
57,780 piece(s)
Please Contact Us
Can Ship Immediately
Request for Quotation
Payment Methods

Delivery Services

RF Amplifier IC General Purpose 1MHz ~ 2.05GHz
SMA35

| Category | RF and Wireless - RF Amplifiers - |
| Manufacturer | MACOM Technology Solutions |
| Series | SMA35 |
| Packaging | Tray |
| RoHS Status | |
| Frequency | 1MHz ~ 2.05GHz |
| P1dB | 9dBm |
| Gain | 10dB |
| Noise Figure | 5dB |
| RF Type | General Purpose |
| Voltage - Supply | 15V |
| Current - Supply | 24mA |
| Test Frequency | 1MHz ~ 2.05GHz |
| Mounting Type | - |
| Package / Case | 4-SMD Module |
| Supplier Device Package | - |
| Base Product Number | - |
| Grade | - |
| Qualification | - |

| Product Attribute | ![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
| Part Number | SMA3101-TL-E | SMA3102-TL-H | SMA3103-TL-E | SMA3107-TL-E |
| Manufacturer | onsemi | onsemi | onsemi | onsemi |
| RoHS Status | ROHS3 Compliant | ROHS3 Compliant | ROHS3 Compliant | ROHS3 Compliant |
| Description | IC RF AMP GPS 100MHZ-3GHZ 6MCPH | IC RF AMP GPS 1575MHZ 6MCPH | IC RF AMP GPS 0HZ-2.2GHZ 6MCPH | IC RF AMP GPS 0HZ-2.8GHZ 6MCPH |
| Series | - | - | - | - |
| Packaging | Tape & Reel (TR)-->Cut Tape (CT) | Tape & Reel (TR) | Tape & Reel (TR)-->Cut Tape (CT) | Tape & Reel (TR)-->Cut Tape (CT) |

Recommended Products

| Delivery Time | In-stock items can be shipped within 24 hours. Some parts will be arranged for delivery within 1-2 days from the date all items arrive at our warehouse. And Orwintech ships order once a day at about 17:00, except Sunday. Once the goods are shipped, the estimated delivery time depends on the shipping methods and Delivery destination. The table below shows are the logistic time for some common countries. |
| Delivery Cost | Use your express account for shipment if you have one. Use our account for the shipment. Refer to the table below for the approximate charges. (Different time frame / countries / package size has different price.) |
| Delivery Method | Global Common Shipment by DHL / UPS / FedEx / TNT / EMS / SF we support. Others more shipping ways, please get in touch with us. |

| Region | Country | Logistic Time(Day) |
| America | United States | 5 |
| Brazil | 7 | |
| Europe | Germany | 5 |
| United Kingdom | 4 | |
| Ltaly | 5 | |
| Oceania | Australia | 6 |
| New Zealand | 5 | |
| Asia | India | 4 |
| Japan | 4 | |
| Middle East | Israel | 6 |

| Shipment charges(KG) | Reference DHL(USD$) |
| 0.00kg-1.00kg | USD$30.00 - USD$60.00 |
| 1.00kg-2.00kg | USD$40.00 - USD$80.00 |
| 2.00kg-3.00kg | USD$50.00 - USD$100 |