SML32-102JLF
SML32-102JLF
SML32-102JLF
lmages are for reference only.
  • Part Number
    SML32-102JLF
  • Description
    MOLDED UNSHIELDED INDUCTOR
  • Delivery Services
10 µH Unshielded Molded Inductor 297 mA 2.1Ohm Max 1210 (3225 Metric)
Quick Inquiry
SML32-102JLF
Packaging Tape & Reel (TR)
RoHS Status ROHS3 Compliant
Type Molded
Material - Core Ferrite
Inductance 10 µH
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 297 mA
Current - Saturation (Isat) -
Shielding Unshielded
DC Resistance (DCR) 2.1Ohm Max
Q @ Freq 30 @ 2.52MHz
Frequency - Self Resonant 36MHz
Ratings -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 2.52 MHz
Supplier Device Package 1210
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.49mm)
Height - Seated (Max) 0.102" (2.60mm)