SML32S-151K
SML32S-151K
SML32S-151K
lmages are for reference only.
  • Part Number
    SML32S-151K
  • Description
    MOLDED SHIELDED INDUCTOR
  • Delivery Services
1.5 µH Shielded Molded Inductor 603 mA 570mOhm Max 1210 (3225 Metric)
Quick Inquiry
SML32S-151K
Manufacturer Gowanda Electronics
Series SML32S
Packaging Tape & Reel (TR)
RoHS Status Not applicable
Type Molded
Material - Core Ferrite
Inductance 1.5 µH
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 603 mA
Current - Saturation (Isat) -
Shielding Shielded
DC Resistance (DCR) 570mOhm Max
Q @ Freq -
Frequency - Self Resonant 110MHz
Ratings -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 7.9 MHz
Supplier Device Package 1210
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.49mm)
Height - Seated (Max) 0.102" (2.60mm)