SMP-R330-1.0
SMP-R330-1.0
SMP-R330-1.0
lmages are for reference only.
  • Part Number
    SMP-R330-1.0
  • Manufacturer
    Isabellenhuette USA
  • Description
    RESISTOR - ISA-PLAN SHUNT, 0.33,
  • Datasheet
    DatasheetDatasheet
  • Package
    2010 (5025 Metric)
  • Delivery Services
330 mOhms ±1% 3W Chip Resistor 2010 (5025 Metric) Automotive AEC-Q200, Current Sense, Moisture Resistant, Pulse Withstanding
Quick Inquiry
SMP-R330-1.0
Get the Price Now!
Specifications
Category Resistors - Chip Resistor Surface Mount -
Manufacturer Isabellenhuette USA
Series SMP
Packaging Tape & Reel (TR)
RoHS Status ROHS3 Compliant
Resistance 330 mOhms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 3W
Composition -
Features Automotive AEC-Q200, Current Sense, Moisture Resistant, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Operating Temperature -65°C ~ 170°C
Package / Case 2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package 2010
Ratings -
Size / Dimension 0.200" L x 0.100" W (5.08mm x 2.54mm)
Height - Seated (Max) 0.035" (0.90mm)