Part Number
SZNUP2301MW6T1G
Manufacturer
onsemiDescription
TVS DIODE SC88/SC70-6/SOT363
Datasheet
DatasheetPackage
6-TSSOP, SC-88, SOT-363
In Stock
26,857 piece(s)
Unit Price
Please Contact Us
Lead Time
Can Ship Immediately
Request for Quotation

SZNUP2301MW6T1G
lmages are for reference only.Payment Methods

Delivery Services

Clamp Ipp Tvs Diode Surface Mount SC-88/SC70-6/SOT-363
SZNUP2301MW6T1G

| Category | Circuit Protection - Transient Voltage Suppressors TVS - TVS Diodes |
| Manufacturer | onsemi |
| Series | - |
| Packaging | Tape & Reel (TR)-->Cut Tape (CT) |
| RoHS Status | ROHS3 Compliant |
| Type | Steering (Rail to Rail) |
| Bidirectional Channels | 2 |
| Voltage - Reverse Standoff (Typ) | - |
| Voltage - Breakdown (Min) | 70V |
| Voltage - Clamping (Max) @ Ipp | - |
| Current - Peak Pulse (10/1000µs) | - |
| Power - Peak Pulse | - |
| Power Line Protection | No |
| Applications | - |
| Capacitance @ Frequency | 1.6pF @ 1MHz |
| Operating Temperature | -55°C ~ 150°C (TJ) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 6-TSSOP, SC-88, SOT-363 |
| Supplier Device Package | SC-88/SC70-6/SOT-363 |
| Base Product Number | SZNUP2301 |
| Unidirectional Channels | - |
| Grade | Automotive |
| Qualification | AEC-Q101 |

| Product Attribute | ![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
| Part Number | SZNUP1105LT1G | SZNUP1128HT1G | SZNUP1128WTT1G | SZNUP1301ML3T1G |
| Manufacturer | onsemi | onsemi | onsemi | onsemi |
| RoHS Status | ROHS3 Compliant | ROHS3 Compliant | ROHS3 Compliant | ROHS3 Compliant |
| Description | TVS DIODE 24VWM 44VC SOT23 | TVS DIODE 26.5VWM 55VC SOD323 | TVS DIODE 26.5VWM 55VC SC70-3 | TVS DIODE SOT23-3 |
| Series | onsemi | onsemi | onsemi | onsemi |
| Packaging | Tape & Reel (TR)-->Cut Tape (CT) | Tape & Reel (TR)-->Cut Tape (CT) | Tape & Reel (TR)-->Cut Tape (CT) | Tape & Reel (TR)-->Cut Tape (CT) |

Recommended Products



















| Delivery Time | In-stock items can be shipped within 24 hours. Some parts will be arranged for delivery within 1-2 days from the date all items arrive at our warehouse. And Orwintech ships order once a day at about 17:00, except Sunday. Once the goods are shipped, the estimated delivery time depends on the shipping methods and Delivery destination. The table below shows are the logistic time for some common countries. |
| Delivery Cost | Use your express account for shipment if you have one. Use our account for the shipment. Refer to the table below for the approximate charges. (Different time frame / countries / package size has different price.) |
| Delivery Method | Global Common Shipment by DHL / UPS / FedEx / TNT / EMS / SF we support. Others more shipping ways, please get in touch with us. |

| Region | Country | Logistic Time(Day) |
| America | United States | 5 |
| Brazil | 7 | |
| Europe | Germany | 5 |
| United Kingdom | 4 | |
| Ltaly | 5 | |
| Oceania | Australia | 6 |
| New Zealand | 5 | |
| Asia | India | 4 |
| Japan | 4 | |
| Middle East | Israel | 6 |

| Shipment charges(KG) | Reference DHL(USD$) |
| 0.00kg-1.00kg | USD$30.00 - USD$60.00 |
| 1.00kg-2.00kg | USD$40.00 - USD$80.00 |
| 2.00kg-3.00kg | USD$50.00 - USD$100 |