VJ0805D130MXCAJ
VJ0805D130MXCAJ
VJ0805D130MXCAJ
lmages are for reference only.
  • Part Number
    VJ0805D130MXCAJ
  • Description
    CAP CER 13PF 200V C0G/NP0 0805
  • Delivery Services
13 pF ±20% 200V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0805 (2012 Metric)
Quick Inquiry
VJ0805D130MXCAJ
Manufacturer Vishay Vitramon
Series VJ HIFREQ
Packaging Tape & Reel (TR)
RoHS Status ROHS3 Compliant
Capacitance 13 pF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 200V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features High Q, Low Loss
Ratings -
Applications RF, Microwave, High Frequency
Failure Rate -
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.057" (1.45mm)